Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Prędkość wczytywania się strony internetowej

To kluczowy czynnik brany pod uwagę przez Google podczas indeksacji Twojej strony. Google dba o komfort swoich użytkowników, którzy korzystają z ich wyszukiwarki i najwyżej w wynikach wyszukiwania pokazuje strony z największym jej współczynnikiem. 

Czy Ty także irytujesz się, gdy wchodzisz na jakąś stronę, a ona wolno się ładuje? Badania pokazują, że już 3 sekundy wystarczą, by użytkownik zrezygnował z odwiedzenia Twojej strony. 

Dlatego nasz zespół zadba o prędkość Twojej strony.

3 najważniejsze czynniki mające wpływ
na prędkość wczytywania się strony internetowej

1
Optymalizacja obrazów

Jest kluczowym działaniem, zainstalujemy wtyczkę, która automatycznie będzie zamieniać zdjęcia najlepszy format, jakim jest WebP. Z tego formaty korzysta wielu gigantów, chociażby Allegro.pl

2
Cache całej strony

Cache jest istotnym elementem. Dzięki tej funkcji większość z Twoich treści będzie przechowywana w specjalnej pamięci i stamtąd serwowana odwiedzającym. To znacząco wpływa na prędkość wczytywania się strony.

3
Minimalizacja

Minimalna ilość zainstalowanych wtyczek i mniejsza ilość zapytań do bazy danych, to jedno z ważniejszych kroków prowadzących do szybkiego wczytywania się strony.

Wpływ na optymalną prędkość strony

89%

Optymalizacja obrazów

100%

Cache strony

66%

Minimalna ilość zapytań do bazy danych

84%

Odpowiednia konfiguracja i zabezpieczenie strony